Skip to content
kh slide show
فری لنسر کیست؟ PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط همفکری دات کام   
پنجشنبه ۰۲ دی ۱۳۸۹ ساعت ۱۸:۴۱

چگونه می توان در اینترنت پروژه انجام داد؟

Freelancer : کسی که برای خودش کار میکند و در استخدام یک کارفرمای منحصر به فر نیست بلکه بر اساس قراردادهای کوتاه مدت برای شرکت های مختلف کار می کند.

اینترنت برای فری لنسرها : فناوری اطلاعات یکی از بسترهای مناسب برای کار فری لنسرها می باشد چراکه کارها عمدتا نرم افزاری می باشند و نیاز به حضور افراد در مکان خاصی نیست. از طرفی محصولی یا خدمتی که ارائه می شود عمدتا فراورده اطلاعاتی است و لذا ارسال و تحویل آن مستلزم هزینه های حمل و نقل و... نمی باشد. بستر اینترنت شرایط کاری مناسبی برای فری لنسرها ایجاد کرده است. چراکه دسترسی به افراد در محیط اینترنت بسیار آسانتر می باشد. در واقع افرادی که نیازمند سرویس خاصی می باشند و افرادی که توانایی ارائه آنرا دارند(فری لنسرها) از طریق اینترنت به راحتی می توانند به یکدیگر متصل شوند. سایت های خاصی وجود دارند که در آنجا می توان به تعداد زیادی از فری لنسرها دسترسی پیدا کرد.

Elance.com : یکی از سایتهای معتبر در این زمینه سایت www.elance.com می باشد. در این سایت می توان انواع مختلف و جالبی از خدمات ارائه شده توسط فری لنسرها را مشاهده نمود. این سایت محل یافتن خدمات و ملاقات تقاضا کنندکان و ارائه دهندگان خدمات می باشد. فرایند عقد قرارداد و برون سپاری خدمات و کنترل آن از طریق سایت انجام می گیرد. استفاده از امکانات این سایت می توان از ابتدا تا انتهای پروژه را مدیریت نمود. نحوه انجام پرداختها و فرایند آن هم از طریق سایت صورت می گیرد. همچنین مرور این سایت ما را با انواع خدمات مختلفی که می توان به فری لنسرها سپرد آشنا می سازد. خدماتی از قبیل مدیریت حضور اینترنتی شرکت، بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو و... علاوه بر این سایت elance حاوی مطالب مفیدی در مورد نحوه برون سپاری پروژه ها و وظایف به فری لنسرها می باشد. با عضویت در وبلاگ آن هم می توان خبرنامه های مفیدی در مورد خدمات مبتنی بر اینترنت دریافت نمود.علاوه بر اشخاص، شرکت های معتبر هم در سایت حضور دارند و لذا می توان از خدمات آنها هم استفاده کرد.

کنترل کیفیت پروژه ها در elance.com :

ممکن است این سوال بوجود بیاید که در محیط مجازی که امکان دیدار حضوری وجود ندارد چگونه می توان یک فری لنس ماهر پیدا کرد. سایت فری لنس با مکانیزم هایی که فراهم کرده امکان انتخاب فرد مناسب و مدیریت مناسب پروژه را فراهم کرده. تا جاییکه این اطلاعات در دیدار حضوری هم ممکن است به خوبی سایت elance دریافت نشود :

1. که می توان سابقه ای از کارهای انجام شده توسط فری لنس ها را مشاهده نمود و همچنین نظر سایرین و امتیاز داده شده به آنها را دید. این باعث می شود انتخاب پیمانکار با کیفیت بهتری انجام شود.

2. سایت elance.com خود دارای یک دانشگاه مجازی می باشد که فری لنس ها در آن امتحان می دهند و در صورتیکه 80 درصد نمره را کسب کنند، گواهینامه بگیرند و اعتبار آنها در سایت افزایش یابد.

3. ابزارهای مناسبی برای مدیریت هزینه ها و کنترل پروژه ارائه می دهد

4. در وبلاگ سایت مطالب مفیدی در مورد مدیریت مناسب از پروژه ها ارائه شده است.

کارآفرینان : مطالعه این سایت و مرور آن می توان منبعی برای ایجاد ایده های کارآفرینانه باشد.

ایده کسب و کار : می توان نمونه مشابه بومی آنرا طراحی و پیاده سازی نمود.

لینک : 100 شغل که می توان به فری لنسرها سپرد

همفکری دات کام را یکجا ببینید

آخرین به روز رسانی در شنبه ۰۴ دی ۱۳۸۹ ساعت ۱۶:۳۸
 

اشتراک همفکری دات کام

آدرس ایمیل

Delivered by FeedBurner

وب گردی همفکری

ارزش افزوده برای وب گردی روزانه همفکری

RSS

آمار و ارقام

اعضا : 1
محتوا : 35
پیوندها : 6
بازدیدهای محتوا : 236565

آرشیو مطالب