سلام

وبلاگ همفکری با رویکرد مشاوره مدیریتی و توسعه سازمان ها و برای پاسخ به سوالات زیر ایجاد شده است  :

  • ریشه های توسعه کدامند؟ چگونه در مسیر توسعه قدم برداریم؟
  • چگونه از منابع موجود به نحو مطلوب استفاده نماییم؟
  • چگونه بهره وری سازمان (یا جامعه) خود را افزایش دهیم؟
  • چگونه ارزش های افزوده حاصل از کار تیمی ایجاد کنیم؟
  • چگونه شرکت خود را بهینه تر سازیم؟ چگونه اوضاع را بهبود دهیم؟
  • چگونه خدمات بهتری ارائه دهیم و فروش خود را افزایش دهیم؟
  • سوال برگزیده همفکری : چگونه هزینه پروژه را به صفر مطلق برسانیم؟
  • سوال برگزیده همفکری : چگونه با هزار تومن به اندازه یک میلیارد تومن صرفه جویی کنیم؟

ریشه یابی توسعه : ریشه ای بودن مستلزم یک سری ویژگی هاست. یکی از آنها راضی نشدن به هر نتیجه ای است. ممکن است بارها وسوسه پیدا کردن راه حل نهایی ما را خوشحال کرده باشد. شاید در طول روز یا هفته به چندین راهکار برای بهینه سازی و بهتر شدن برسیم اما هیچکدام از آنها راضی مان نکند. مهم این است که در این راه استمرار وجود داشته باشد.برای ریشه ای بودن باید سوالات نهایتی مطرح کرد. منظور سوالاتی است که در مرزهای بی نهایت زیاد یا بی نهایت کم قرار دارند. مثلا اینکه بپرسیم چگونه می توانیم در این شرکت به اندازه ۱۰ درصد بهینه سازی ایجاد کنیم ریشه ای محسوب نمی شود و طبعا پاسخها هم ریشه ای نخواهد بود. اما اگر بپرسیم چگونه می توانم با هزار تومن به اندازه یک میلیارد تومن در این شرکت بهینه سازی ایجاد کنیم آنگاه سراع ریشه ها رفتیم! در این وبلاگ سعی بر این است دیدگاه های خاص و بعضا اساسی رو در مورد مساله مدیریت و توسعه شرکت ها و طبعا جوامع مطرح شود.

همکاری با “همفکری” : در صورتیکه سوال معضل تجربه یا نوشته ای داری و می خواهید آنرا با دیگران به اشتراک بگذارید می توانید به بخش همکاری مراجعه نمایید و در سایت ثبت نام نمایید.

معرفی ایجاد کننده وبلاگ : چیا چاره خواه هستم. مهندسی و مدیریت خوندم و هم اکنون راه حل ها رو در مطالعه فلسفه جستجو می کنم. علاقه اصلی من مباحث مشاوره مدیریت و بهبود اوضاع سازمان ها و استارت آپها هستش و به همین خاطر از برخی علاقه مندی های دیگر اجبارا چشم پوشی کردم و  دارم به صورت ریشه ای روی مباحث مدیریت کار می کنم.

ایده ایجاد وبلاگ همفکری رو برای داشتن محیط دوستانه تر نسبت به سایت اصلی همفکری دات کام در نظر داشتم.

تو وبلاگ میشه به صورت خودمانی تر و تعاملی تر نسبت به مسائل مدیریتی اظهارنظر نمود. وبلاگ امکان شبکه سازی می دهد. یعنی مجموعه ای از متخصصین بتوانند در عین حال که فردی کار می کنند در یک ساختار مسطح به صورت تیمی هم باهم کار کنند.

یک حس درونی با چاشنی تجربه به من می گوید برای این سوالات اصلی سایت قطعا پاسخ هایی وجود دارد. منتها نیاز به همفکری دارد.

در این وبلاگ دین خود را به دنیای اینترنت ادا می کنم و آنچه را که مهم می دانم به اشتراک می گزارم. در این راه از همفکری دیگران هم بهره مند خواهیم شد.

تماس : از آنجاییکه معتقدم تمام وسیله های ارتباطی به یک طرف و ایمیل به یک طرف، پس برای تماس با من : charekhah@gmail.com